Spider'sWeb: Kiedyś rozwijał polską „Dolinę Beaconową”. Dziś robi zdjęcia kosmosu i sprzedaje plakaty za pół mln zł miesięcznie

Adam Jesionkiewicz to człowiek renesansu i seryjny przedsiębiorca. W pewnym momencie rozwijał pięć firm, ale powiedział sobie dość i skoncentrował się na pasji, którą zamienił w biznes. Tak powstało Astrography.

Adam Jesionkiewicz w polskim internecie obecny jest prawie od jego początków. Zaczynał od pracy w Super Expressie, aby w 1999 roku założyć Ontel – jeden z największy vortali tamtych czasów. Choć miał przed sobą świetlaną przyszłość, to cieniem położyła się na niej internetowa bańka.

Rozpoznawalność w świecie startupów zdobył budując od zera Ifinity i technologię nawigacji wewnątrz budynków. Niestety biznes nie wypalił. Żyłą złota okazała się astrofotografia. Adam w wolnym czasie fotografuje gwiazdy, galaktyki i księżyce. Jeszcze w 2003 roku założył Astropolis.pl – społeczność ludzi interesujących się astronomią. Dziś sprzedaje im (i nie tylko!) piękne plakaty.

Plan na rozwój Astrophotography sięga jednak o wiele dalej, niż drukarnia prowadzona z salonu. Właśnie o tym rozmawiam z samym Adamem, który po latach obserwacji branży startupowej nie waha się wytykać jej ułomności.

(...)

Kiedyś rozwijał polską „Dolinę Beaconową”. Dziś robi zdjęcia kosmosu i sprzedaje plakaty za pół mln zł miesięcznie
Adam Jesionkiewicz to człowiek renesansu i seryjny przedsiębiorca. W pewnym momencie rozwijał pięć firm, ale powiedział sobie dość i skoncentrował się na pasji, którą zamienił w biznes. Tak powstało Astrography.
Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.