Adam Jesionkiewicz

ExDesigner, felietonista i innowacyjny przedsiębiorca z ponad 30 letnim doświadczeniem w segmencie nowych technologii. Obsesyjnie zainteresowany wpływem nowych technologii na relacje międzyludzkie i rozwój cywilizacji.

W tym czasie założył wiele projektów internetowych oraz działał w branży reklamowej – pracując z największymi globalnymi klientami i agencjami reklamowymi. Były Prezes Zarządu i założyciel Ifinity - firmy działającej w sektorze Internetu Rzeczy - nagrodzonej przez Cisco, Intel i DeutcheTelekom tytułem „IoT RockStar”.

Zdobył kilkadziesiąt nagród i wyróżnień, w tym za najbardziej Innowacyjny Startup od Newsweek, Ministerstwa Gospodarki i PwC. Google wraz z Financial Times i Respubliką umieściło go na liście 100 najważniejszych innowatorów regionu CEE. Współtworzył rewolucyjną technologię nawigacji dla osób niewidomych, za którą Miasto Warszawa wygrało konkurs Bloomberg Philanthropies - The Mayors Challenge.

Ceniony prelegent konferencji (w tym TEDx) i mentor sceny startupowej. Były członek rady programowej Fundacji Startup Poland. Założyciel Astropolis.pl – największej polskiej społeczności ludzi interesujących się astronomią.

Aktualnie skupia się na firmie zbudowanej wokół pasji - Astrography.com, globalnego lidera sprzedającego kosmiczną sztukę do ponad 60 krajów z całego świata. Nocami fotografuje piękno kosmosu i jest jednym z pionierów astrofotografii. Uzależniony od piękna sztuki i książek.

Aktywny w kanałach social media:
FacebookLinkedInTwitterInstagram

Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.