Money.pl: Biznes z głową w gwiazdach, czyli sukces zrodzony z pasji

- Sztuka robienia takiego biznesu jak mój polega nie na tym, czego można zrobić więcej, ale na tym, czego nie robić. To jest sztuka mówienia „nie” całej masie szans, które się pojawiają codziennie. Kiedyś był zawsze ten pościg za kolejną szansą. Ktoś przychodzi z jakimś pomysłem, trzeba to sprawdzić, „róbmy, róbmy” – i nagle twoje życie składa się z miliona rzeczy, które na koniec dnia się okazują zupełnie niepotrzebne – mówi Adam Jesionkiewicz, przedsiębiorca, astrograf, właściciel firmy Astrography, która zajmuje się tworzeniem, drukiem i sprzedażą zdjęć kosmosu.

Adam Jesionkiewicz astrografią zajmuje się już prawie 20 lat, ale komercjalizować swoją pasję zaczął niedawno, w 2019 roku. Od tego czasu firma Astrography.com rozwija się w tempie niespodziewanym nawet dla samego właściciela, który jednak nade wszystko ceni sobie nie dynamikę biznesu, sukces czy idące za tym pieniądze, ale czas, który zyskał dzięki decyzji prowadzeniu firmy w sposób, który można by określić sformułowaniem „slow-biznes”.

(...)

Biznes z głową w gwiazdach, czyli sukces zrodzony z pasji
- Sztuka robienia takiego biznesu jak mój polega nie na tym, czego można zrobić więcej, ale na tym, czego nie robić. To jest sztuka mówienia „nie” całej masie szans, które się pojawiają codziennie. Kiedyś był zawsze ten pościg za kolejną szansą. Ktoś przychodzi z jakimś pomysłem, trzeba to sprawdzić…
Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.