Newsweek: Rzeczywistość nieprogramowalna

Technologię mamy w małym palcu, ale nadal uczymy się, jak ją sprzedawać – przyznaje Adam Jesionkiewicz, prezes warszawskiej firmy Ifinity, najbardziej innowacyjnego polskiego start-upu w zeszłorocznej edycji konkursu „Newsweeka” Inicjator Innowacji.

NEWSWEEK: Nadal jesteście start-upem?

ADAM JESIONKIEWICZ: Oczywiście. Na tę nazwę zasługuje każda firma z branży technologicznej, która ma już produkt, ale jeszcze sprawdza, kto może nim być zainteresowany.

Z waszych beaconów, czyli małych nadajników Bluetooth, można zbudować bezprzewodową sieć dostarczającą np. informacji przechodniom na ulicy albo pomagającą odnaleźć się w urzędzie czy w muzeum. W zeszłym roku podpisaliście między innymi umowę z władzami Warszawy, ale marzyły się wam także wielkie centra handlowe. Wyszło?

– Wydawało się, że samorządy jako partnerzy biznesowi będą trudniejsi od właścicieli centrów handlowych. Okazuje się, że jest odwrotnie. Dla urzędu najważniejsza jest skuteczna obsługa petentów, a nasza technologia ją usprawnia. W handlu liczy się zysk. Musimy więc pokazać potencjalnym kontrahentom korzyści – na przykład to, jak łatwiejsza nawigacja po centrum wpływa na wydatki klientów. A do tego trzeba więcej twardych danych. Prowadzimy kilka pilotaży w Skandynawii, które nam ich dostarczą.

Trochę to brzmi tak, jak byście w zeszłym roku postawili na niewłaściwego konia.

(...)

Rzeczywistość nieprogramowalna
Technologię mamy w małym palcu, ale nadal uczymy się, jak ją sprzedawać – przyznaje Adam Jesionkiewicz, prezes warsza...
Inicjator Innowacji 2016
Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.