Data Mining w Astrography

Super modna fraza - to pewne. Ale nawet przy tak banalnym (i małym) zastosowaniu można zwizualizować piękno internetowego biznesu. Jestem w trakcie przygotowywania prezentacji o Astrography (coś w stylu startupowego pitchdeck'a), więc wymyśliłem, że dobrze byłoby pokazać nasz performance na ładnej mapce świata. Do tej pory używałem ręcznie namalowanej grafiki. Możesz zobaczyć ją poniżej:

Kraje, do których wysłaliśmy nasze produkty (2020 rok)

Mapka bardzo spoko, ale pomyślałem sobie, że chciałbym zobaczyć, jak to wygląda w rozkładzie na adresy, czyli przy znacznie gęstszej gradacji. Zdecydowałem się sięgnąć do poziomu pojedynczych miejscowości. Zassałem z bazy danych ostatnie 15 000 zamówień. Następnie każdy adres skonwertowałem (miasto) na dane geolokalizacyjne (szerokość i długość geograficzna), a potem naniosłem wszystkie punkty na mapę świata.Prowadząc ten biznes na codzień, kiedyś samodzielnie wysyłając wszystkie paczki, z jednej strony zdaję sobie sprawy ze skali i zasięgu naszej działalności, ale… widząc to na jednej mapie świata nie mogę oprzeć się odczuciu szoku. Nasze projekty kosmosu (zdjęcia i grafiki) wiszą na ścianach klientów w tak odległych miejscach, że aż trudno mi jest w to uwierzyć. Dokonaliśmy tego w zasadzie w 2 lata.

Nie wiem jeszcze, czy moja euforia jest wynikiem subiektywnego punktu widzenia, czy jest to obiektywny “wyczyn”. Astrography jest nadal firmą finansowaną w 100% z własnej marży. Nie jest to najłatwiejsza droga, ale na pewno niesie wiele satysfakcji. Mimo to, nie ma dnia żebym nie zastanawiał się, co byśmy mogli osiągnąć w tej branży (szeroko rozumiany kosmos) mają więcej kapitału na inwestycję.

Ankieta inwestycyjna

Spróbujmy zbadać Twoją opinię. Proszę ciebie o poświęcenie 2 minut na wypełnienie poniżej ankiety. Pomoże mi zrozumieć szerszy punkt widzenia i wyjść ze swoich przekonań (dosyć twardych i zamkniętych). Ankieta jest anonimowa, ale jeżeli zechcesz, to na końcu możesz zostawić swoje dane.

Wyniki będą tym bardziej ciekawe, bo oprą się w głównej mierze na danych publicznych, emocjonalnych, lub intuicyjnych (w końcu nie widzisz jeszcze żadnego pitchdecka, ani nie znasz planów i możliwości).

Z góry bardzo dziękuję.

Czy zainwestowałbyś w Astrography?
Dziękuję, że znalazłeś czas, żeby odwiedzić tę ankietę. Co jakiś czas dostaję propozycję: “hej, podoba mi się Astrography, chciałbym zainwestować X”. Do tej pory wszystkim dobrym duszom chcącym wesprzeć naszą działalność odmawiałem. Powoli jednak zaczynam dostrzegać strategiczny potencjał zagrania o…
Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.