Samotność przesiębiorcy - Interesy: Rozmowy #1 - Adam Jesionkiewicz (Astrography)

Tym razem gościłem we Wrocławiu u Bartka Majewskiego w jego nowym podcaście pt Interesy. Do tej pory starałem się unikać wywiadów, które były zaplanowane na wieczór. Powód jest oczywisty - człowiek o tej porze jest na ogół potwornie zmęczony, a co za tym idzie - niezbyt sprawny intelektualnie.

W tym wypadku też tak było, ale, z drugiej strony nadało to wywiadowi pewną swoistą szczerość, której wielu innym wywiadom czasami brakuje. Wieczorowa atmosfera przyciemnionego studia wprowadziła mnie w lekko melancholijny nastrój i otworzyła na pytania, na które do tej pory odpowiadać nie musiałem. Bartek stworzył świetną atmosferę i mam nadzieję, że słuchając tego wywiadu będziecie w stanie to odczuć.

W tym wywiadzie znajdziecie zagadnienia, którymi założyciele firm na ogół się nie chwalą. Dla przykładu: porozmawialiśmy o samotności przedsiębiorcy, o szukaniu i otwartości na pomoc, czy o tym jak wiele nie zależy od nas i komu powinniśmy być wdzięczni.

A jeśli jesteśmy przy tematyce interesów, to tego samego dnia, przed wywiadem, udało mi się domknąć warunki pewnej 7 cyfrowej umowy. Więcej napiszę o tym zdarzeniu po wizycie u notariusza, ale już w tej chwili czuję, że ten dzień przeszedł do historii - dzień, w którym zmienił się paradygmat biznesowy Astrography.

Mam już dosyć minimalizmu i biznesowej samotności. Wygląda na to, że to nie jest moja bajka. Potrzebuję silniejszych bodźców, większej ilości ludzi (mózgów) dookoła mnie i... wspólników (zdecydowanie). Jeżeli los prosi ciebie, żebyś zrobił coś bardziej ambitnego i znaczącego, to głupotą i marnotrawstwem jest tę misję odrzucać.

Więcej o tym posłuchasz w wywiadzie, ale jeśli czujesz, że inspiruje ciebie kosmos, masz doświadczenie, nieziemską motywację, i chciałbyś do mnie dołączyć (także inwestycyjnie) - nie wahaj się, daj znać: adam@jesion.pl

PS. Na deser - pierwszy unboxing produktu Astrography w wywiadzie.

Dziękuję.

Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.