Premiera: The Creation of the Cosmos II

To zdjęcie jest dla mnie jednym z najważniejszych które kiedykolwiek wykonałem. Od niego rozpoczęła się wielka przygoda pod tytułem: Astrography.com. Dzięki niemu udało się zwrócić uwagę mediów na astrofotografię i uwierzyć, że są na świecie ludzie, którzy będą chcieli zdjęcie kosmosu traktować jako sztukę i wieszać je sobie w salonach.

Od tego czasu minęły ponad trzy lata. The Creation of the Cosmos wisi w wielu domach i biurach na całym świecie, a samo Astrography rozrosło się do syndykatu kilkudziesięciu najlepszych artystów kosmicznych z całego świata. W poprzednim roku dostarczyliśmy ponad 20 tys. kosmicznych wydruków, za ponad milion dolarów, co czyni z Astrography największego dostawcę sztuki astrofotografii na świecie.

Zbliżająca się 3 rocznica powstania Astrography sprowokowała mnie do stworzenia nowej wersji - The Creation of the Cosmos II. Celem tego projektu było uzyskanie znacznie większej rozdzielczości, co przełoży się na dramatyczny wzrost jakości wielkoformatowych wydruków. Rozbudowana została także dynamika i paleta kolorystyczna oraz znacznie zmniejszyłem szum.

Materiał do tego zdjęcia zbierany był na przestrzeni blisko 4 lat. Pierwsze fotony naświetliły matrycę na pustyni w Południowej Afryce. Reszta doświetlona została z dłuższą ogniskową z Australii (głównie środek fotografii). Co więcej, w nowej wersji dane pozyskane w czasie pierwszych sesji zostały przeskalowane za pomocą Sztucznej Inteligencji (Generative Adversarial Networks), co dało dosyć spektakularne efekty.

Nowa wersja: The Creation of the Cosmos II by Adam Jesionkiewicz

Do pozyskania fotonów użyte zostało kilka różnych zestawów, w tym WO Star 71 II APO Refractor z kamerą ZWO ASI 1600MM (szeroki kadr) i Planewave CDK17 z kamerą FLI ProLine 16803 (środek), zainstalowanych w dwóch odległych lokacjach: Afryka (RPA) oraz Australia (SSO).

Co widać na zdjęciu?

Zdjęcie przedstawia obiekt określony kosmiczną sygnaturą NGC 6188. Jest to mgławica emisyjna i jednocześnie refleksyjna. Znajduje się w konstelacji Ołtarza w odległości około 4000 lat świetlnych od Ziemi. Została odkryta 15 kwietnia 1836 roku przez Johna Herschela.

Asocjacja Ara OB1 powstała w tym rejonie zaledwie kilka milionów lat temu. Składa się z masywnych, młodych gwiazd. Dzięki mocy wiatrów gwiazdowych, promieniowania ultrafioletowego i wybuchom supernowych, rzeźbią fantastyczne kształty, a także kolejne pokolenia gwiazd.

Porównanie starej wersji (prawa) z nową (lewa).

Limited Edition Fine Art - reinkarnacja

Wraz z premierą The Creation of the Cosmos II wznawiamy na Astrography unikatowe serie drukowane w limitowanych edycjach. Od typowych wydruków odróżnia je bezkompromisowa jakość spełniająca kryteria certyfikowanych galerii i muzeów, najbardziej szlachetne archiwalne media, a także analogowy podpis twórcy. Wydruk naniesiony jest na matowy papier Hahnemühle (istniejącej od 1584 roku) z serii FineArt, co w połączeniu z profesjonalnym 12 kolorowym atramentem daje żywotność wydruków liczoną w setkach lat. Taki wydruk nie wygląda jak odbitka fotograficzna. Znacznie bliżej mu do typowo artystycznych obrazów malowanych akwarelą, co w połączeniu z tematyką fotografii tworzy nieziemskie wrażenie.

Obraz dostępny jest w trzech różnych wymiarach: 53 x 30 cm (limitowana seria 500), 109 x 61 cm (limitowana seria 50) oraz 160 x 89 cm (limitowana seria 5). Wszystkie wydruki mogą zostać oprawione w ramę - odezwij się do mnie, a dobierzemy dla Ciebie odpowiednią oprawę i zorganizujemy dostawę (opcje dodatkowo płatne).

Zobacz gotowy produkt w Astrography.com

The Creation of the Cosmos II - Limited Edition Fine Art Print
A new version of the iconic Astrography exclusive This unique photograph shows an object identified by the cosmic signature NGC 6188. It is an emission nebula and also a reflection nebula. It is located in the constellation of the Altar at a distance of about 4,000 light years from Earth. It was dis…

Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.