Parki rozrywki Astrography? W Las Vegas powstanie Księżycowy Resort

Astrography to nie jest biznes o "wydrukach". Zdaję sobie sprawę, że jest tu wiele osób, które nie mogą sobie wyobrazić, co jeszcze moglibyśmy robić. Ten wpis potraktujcie w roli otwieracza biznesowej wyobraźni.

Kosmos postrzegam jako niezwykle pojemny parasol tematyczny, który chciałbym w przyszłości eksplorować - w szerokiej perspektywie produktowej. Jednym z punktów na mojej "mapie Astrography® by Disney" są Parki Rozrywki. Gdzieś, w bardzo odległej przyszłości widzę, jak Astrography - wzorem Disneya - buduje takie parki. Możecie w nich nie tylko dobrze się bawić, czegoś się nauczyć, ale także poczuć namiastkę eksploracji kosmosu. Trudno jest mi sobie wyobrazić bardziej inspirujące doświadczenie dla dzieci, ale nie tylko, bo przecież w Disneylandach dorośli też całkiem przyjemnie spędzają czas.

Mapa Astrography zainspirowana Disneyem. Parki są w innej części, które nie mogę tu pokazać.
Oryginalna mapa Disneya z 1957 roku. Wyobraźcie sobie, jak bardzo musiała wyglądać nieprawdopodobnie. A dzisiaj? Wszystko zrealizowane, a nawet dużo więcej.

Moon Resorts Las Vegas

Wygląda na to, że w tym temacie nie będziemy pierwsi na świecie. Przed chwilą przeczytałem newsa, że taki kosmiczny park planowany jest w Las Vegas. Trudno sobie wyobrazić lepszą lokalizację. Z zazdrości jestem cały fioletowy. Biorąc pod uwagę mocno wzrostowy trend popularności kultury kosmicznej uważam, że ta inicjatywa wpisuje się genialnie w najbliższe dekady księżycowego hypu. Wyobraźcie sobie powrót USA na Księżyc w ramach misji Artemis. Już sam przelot Yusaku Maezawy i jego artystycznej załogi dookoła orbity w ramach cywilnej misji DearMoon wywoła falę tsunami zainteresowania Księżycem.

Trudno mi sobie wyobrazić, że będąc w Las Vegas, ktoś nie chciałby tego zobaczyć na własne oczy. Przypominam, że to całkowicie sztuczne miasteczko odwiedza 30-40 milionów ludzi rocznie. Niech tylko 5% z nich da się namówić na wizytę w księżycowym resorcie za 500$ i miliard dolarów wpadnie na konto każdego roku. A to tylko pewnie czubek góry lodowej potencjału monetyzacji tego miejsca.

Księżycowa kolonia

Głównym punktem programu ma być możliwość odwiedzenia "prawdziwej" księżycowej kolonii. Kolonia, która znajdzie się w górnej połowie kuli, będzie "dokładnie naśladować te, które są obecnie planowane przez NASA, ESA i wiele innych organizacji". Zwiedzający będą mogli spędzić 90 minut na doświadczaniu 10-hektarowej przestrzeni, używając do tego "księżycowego łazika", podziwiając księżycowy krajobraz poszatkowany kraterami.

Już sam "dojazd" do tej głównej atrakcji będzie nie lada przygodą - goście, w drodze do kolonii księżycowej, będą mogli przejechać się przypominającym kolejkę górską "promem księżycowym", który okrąża zewnętrzne apartamenty hotelowe.

Ludzie chcą doświadczać czegoś wyjątkowego, coś co da poczuć im efekt "Wow" - powiedział dziennikowi "The New York Post" Michael Henderson, współzałożyciel Moon World Resorts, Inc. "Loty w kosmos kosztują od 200 000 do 250 000 dolarów, więc masy ludzi nie będą mogli w nich uczestniczyć. Dzięki Moon [World Resorts] za 500 dolarów będą mogli chodzić po autentycznej powierzchni księżycowej i cieszyć się zwiedzaniem kolonii księżycowej w spektakularny sposób."

Budowa Moon Resorts Las Vegas zajmie około czterech lat i jest jednym z czterech obiektów o tematyce księżycowej, których otwarcie na całym świecie planowane jest na 2026 lub 2027 rok. Oprócz Las Vegas, inne obiekty planowane są na Bliskim Wschodzie, w Chinach i Hiszpanii.

Kanadyjska firma, na sam hotel/resort w Las Vegas, chce wydać 5 miliardów dolarów. Ma mieć powierzchnię ponad 0,5 miliona metrów kwadratowych, a jego najbardziej charakterystycznym elementem będzie replika Księżyca o wysokości 224 metrów.

Replika będzie miała wielkość zaledwie 1/75 000 wielkości Księżyca, ale to wystarczająco dużo, żeby pomieścić 4000 pokoi i apartamentów dla gości. W planach Moon Resorts Las Vegas jest także ogromne SPA, szeroka oferta gastronomiczna, powierzchnia handlowa oraz kluby nocne i salony rozrywki (kasyno). Dodatkowym uzupełnieniem księżycowej tematyki będzie klub nocny, który będzie znajdował się bezpośrednio pod statkiem kosmicznym i będzie ze swoich dysz odrzutowych rzucał światła na gości.

Biznes kosmiczny

Jak mogłeś się przekonać po przeczytaniu tej wiadomości, biznes kosmiczny to nie tylko latanie w kosmos, czy drukowanie plakatów o jego tematyce. Parasol i kontekst kosmosu jest niezwykle szeroki, popularny, a co najważniejsze, praktycznie dziewiczy i nie zgwałcony merkantylnym "dzikim zachodem".

Dlatego mój plan na Astrography szacuję w perspektywie co najmniej 30 letniej. Bardzo się cieszę, że już teraz świat odkrywa potencjał kosmicznej kultury, a za nim pójdą pieniądze na inwestycję.

Jeśli masz wolne 5 miliardów dolarów - daj znać. Wiem, jak można to zrobić lepiej.

Żródło informacji: travelandleisure.com

Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.