Obrazy kosmosu z teleskopu Jamesa Webba na Astrography, 5x wzrost sprzedaży w kategorii kosmicznych teleskopów, oraz trochę o VR

Nie jestem fanem Metaverse od Facebooka (o przepraszam, od Mety), ale samego paradygmatu technologicznego VR nie potrafię nie kochać, a jeśli do tego jest w nim coś o kosmosie, to tym bardziej. A tak poważnie, poniższe wideo to bardzo fajna rozmowa Marka Zukerberga z żyjącą ikoną popularyzacji kosmosu Neilem deGrasse Tysononem. Polecam, jeśli ktoś chce się czegoś dowiedzieć o teleskopie James'a Webba oraz jego pierwszych obrazach.

Bardzo się cieszę, że dzięki JWST i jego dobremu PR (w dużej mierze spontanicznemu) coraz więcej mówi się o kosmosie w tzw. mainstreamie. W Astrography też to czujemy (nie napiszę "o dziwo", bo to w sumie oczywiste). Korzystamy na realtime marketingu, o ile może tak to w tym przypadku nazwać. Zakładając Astrography bardzo liczyłem na taką rynkową korelację. Data startu też nie była przypadkowa. Chciałem, żeby Astrography mogło załapać się na rok w którym obchodziliśmy 50-lecie lądowania człowieka na Księżycu, a jeden z naszych głównych bestsellerów miał premierę dokładnie 16 lipca 2019 roku (tego samego dnia w 1969 wystartowała misja Apollo 11).

Apollo Flight Plan: Redesigned by Astrography.com

Podobnie jest dzisiaj. Do publikacji pierwszych zdjęć z James Webb Space Telescope przygotowaliśmy się już jakiś czas temu (rozbudowywaliśmy ofertę plakatów związanych z samym teleskopem), a dzisiaj kolekcja powiązana z tym teleskopem jest jedną z najpopularniejszych. Baza kilkudziesięciu tysięcy klientów chcących kupować takie produkty jest sama w sobie ogromną wartością w Astrography.

Poniżej prezentuję wykres przedstawiający wielkość sprzedaży w kategorii dotyczącej tylko zdjęć pochodzących z teleskopów kosmicznych. Nie trzeba być zawodowym analitykiem, aby dostrzec skorelowany wzrost sprzedaży w tej kategorii. Do tej pory ta kategoria była jedną z wielu - niezbyt szczególnie dla nas istotną. Teraz to się zmieniło. W najbliższych miesiącach, a może i latach (wraz z nowymi zdjęciami) będziemy wkładać w nią sporo pracy.

Sprzedaż kolekcji dedykowanej dla Teleskopów Kosmicznych na Astrography
James Webb Space Telescope
Stellar quality prints — posters, fine arts, and narrative albums, with a unique scientific content and beautiful design. Art & Space Science Rediscovered.

Kolekcja projektów Jamesa Webba na Astrography.com

Nie mogę się doczekać rozpoczęcia misji księżycowych (Artemis, SpaceX), nie mówiąc już o marsjańskich. To będzie dopiero wiatr w żagle (tsunami?). Mamy jeszcze chwilę czasu na naukę tego biznesu, ale myśleć/planować musimy już dzisiaj.

Przykładowe obraz z kolekcji Jamesa Webba na Astrography.com
Ładowanie komentarzy...
Pomyślnie zapisałeś się do Jesion: Uniting Perspectives on Society, Science, Technology & Art
Świetnie! Następnie przejdź do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Niepoprawny link.
Witamy ponownie! Pomyślnie się zalogowałeś.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Operacja pobrania środków przez Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.